Něco o masážích

13. října 2014 v 12:07 | Jitka |  Masáže
V historii lidstva se masáž objevuje už od pravěku jako jeden z léčebných prostředků. Zpočátku se využívala zejména pro uvolnění těla a odstranění únavy. Mořeplavci, cestovatelé a vojáci ji následně šířili do celého světa. Její název je pravděpodobně odvozen od řeckého slova "massó", což znamenalo něco jako mačkati a hnísti. Kmen slova se objevuje ve francouštině, hebrejštině, latině, arabštině i sanskrtu.

Postupem času se jednotlivé hmaty vyvíjely a tak došlo k rozšítění pozitivních vlivů masáží na lidský organizmus. Všechny hmaty vychází ze základu, tj. sportovní, rekondiční a klasické masáže. Vše ostatní je nadstandard. Záleží na tom, co od masáže očekáváme.

Důvody pro masáž jsou zřejmé. Dochází k uvolnění svalů, psychiky, stimulaci jednotlivých orgánů a elá řada bolestí mizí.

Jsme-li uvolnění, odpočatí a nemusíme-li myslet na bolest, potom z nás vyzařuje mnohem větší sebevědomí. Stojíme zpříma a neulevujeme si (např. hrbením zad). Naše pohyby jsou klidné a plynulé a i náš obličej působí uvolněně. Co myslíte, sluší šaty více tomu, kdo se hrbí, vystrkuje bříško a neustále se ošívá nebo tomu, kdo stojí zpříma a klidně? Mění se tak i náš pohled na svět. Mimochodem, dámy pak při chůzi na podpadcích nepůsobí " jak sedlák za pluhem" (jak praví staré české přísloví) a kráčí mnohem sebejistěji, což se mužům určitě líbí více.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Karol Karol | 30. října 2014 v 21:13 | Reagovat

Ahoj, ja žijem v Českej republike v Prahe a tento váš článok ma naozaj povzbudil. Uvedomila som si, ako sa stále hrbí a že v podpadkách vyzerám asi tak, ako popisujete :-). Chcela by som to zmeniť, ale nemám moc peniažtek. Pozerala som sa na vaše webové stránky a to cenové rozpätie som moc nepochopila. Prečo je tak markantný. Môžete mi prosím povedať, koľko stojí u vás jedna masáž, keď by som chcela masáž takú, aby som sa, ako píšete, prestala hrbiť a nechodila ako ...? Trebárs by som to finančne zvládla :-).

2 T. Jitka T. Jitka | 31. října 2014 v 11:36 | Reagovat

[1]: Ahoj, děkuji za Váš komentář. Svá tělíčka namáháme a přetěžujeme velmi jednostranně (podle druhu zaměstnání a svých koníčků. Samozřejmě i sportovci, kteří se věnují jen jednomu sportu mohou mít určité problémy s jinými-nenamáhanými skupinami svalů). Proto si postupem času ulevujeme a díky tomu se různě hrbíme a ulevujeme při chůzi. Rozpětí cen souvisí s rozsahem masáže.   U Vás bych nejprve volila masáž zad (200 Kč) v kombinaci s masáží šíje (150 Kč). Počet masáží záleží na ztuhlosti svalů na zádech. Ráda Vám vše vysvětlím a sama se rozhodnete. Pokud máte zájem, ozvěte se mi na tel.704 033 260. Krásný den :-)

3 Karol Karol | 3. listopadu 2014 v 18:35 | Reagovat

[2]:Ďakujem, táto cena je lepšia, než som čakala. Teraz som dostala nejakú chrípku :-(, tak potom sa ozvem ;-).

4 T. Jitka T. Jitka | 4. listopadu 2014 v 10:04 | Reagovat

[3]: OK, brzy se uzdravte a ráda Vás uvidím. Zatím se mějte krásně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama