Listopad 2014

Podzim je tu

10. listopadu 2014 v 8:57 | Jitka
Optimista (a leckterý alergik) zvolá hurá! Stromy se krásně zbarvují nejnádhernějšími barvami, procházky v přírodě budou úžasné i když bude kratší den, ale zas to dává možnost věnovat se více svým "domácím" koníčkům, knihám, kultuře, přátelům a také přišel čas trochu provětrat šatník a vytáhnout své oblíbené věci (nebo si nové pořídit). Alergik pro změnu konečně může volněji dýchat, protože ho tolik neohrožují pyly. Pesimista se ani moc nezamýšlí a okamžitě vidí - zas budou mlhy, všechna špína a nepořádek bude nějak víc vidět, k tomu brzy tma a proběhne mu hlavou ..jéje snad zas hned nenastydnu, ta zima je tak blízko brrr.

Jak jste na tom s podzimem vy?

Všechno je jen o úhlu našeho pohledu , který vychází z našich zkušeností a přesvědčení. Pokud se na toto roční období díváme s určitými negativními očekáváními a podtrhneme to nějakou svou zkušeností (např. s antibiotiky), není divu, že se nám toto období opravdu hodně nelíbí. Naše nálada je pod psa a celkově se nám horší psychika. Přesto však věřím, že je mezi námi většina těch, kteří k podzimu přistupují kladně nebo alespoň neutrálně. Vždyť přece i na podzim se nám může přihodit něco krásného a můžeme být šťastní. Navíc, příroda si také musí odpočinout, aby nás na jaře zas a znova překvapovala svou rozmanitostí a velkolepostí.

Přeji vám všem spoustu krásných podzimních zážitků, abyste si uvědomovali všechno krásné a pozitivní ve vás i kolem vás. Pesimistům připomínám, že i je může na podzim něco nebo někdo mile překvapit a dodávám, nezoufejte, čas běží jako splašený a za chvilku tu máme jaro.


Trápí-li vás deprese (a to nejen na podzim), zkuste mrknout na naše stránky (www.zdravacelarodina.cz) a nebo se rovnou ozvěte Smějící se