Vánoce se blíží

4. prosince 2014 v 9:23 | Zdravá celá rodina
Ještě nás čeká pár dnů než se rozzáří oči našich dětí pod rosvíceným vánočním stromkem. Pro většinu žen je toto období mnohem náročnější než v kterýkoli jiný roční čas. Vrcholí přípravy, aby bylo doma řádně uklizeno, vše upraveno, vyzdobeno, napečeno cukroví a nakoupeny dárky a to vše při běžném pracovním procesu a zachování normálního chodu domácnosti. Není proto divu, že většina z nás žen, je v tomto období více unavena a často i podrážděna (vidinou toho, co vše ještě musí zvládnout). Tak si tak někdy říkám, i když jsem touto kalvárií celé roky také procházela, zda to kvůli pár svátečním dnům stojí za to.
Mlé ženy, nechci vás nabádat k tomu, ať vše pustíte z hlavy a Vánoce "neřešíte", ale zamyslete se, jsou tyto svátky svátečními dny i pro vás? Nebo je to stále jen dokola honička a po svátcích jste unavené a celkem rády, že už to vše končí (navíc často s výčitkou toho, že jste zas přibraly a budete ta kila muset sundat). Zkuste to letos trošku jinak. Rodina jistě ocení víc než 12 druhů cukroví, že se na ně usmíváte a místo drhnutí oken si najdete raději chvilku na povídání a hraní s dětmi. Požádejte své partnery ať se jdou s vámi sem tam projít, na koncert nebo na skleničku. Ozvěte se přátelům a běžte s nimi na kávu nebo do kina. Třeba vás právě cestou napadnou ty nejlepší dárky pro vaše blízké. A dost možná, že váš úsměv dokáže nevídané zázraky a vaši partneři a děti vám sami nabídnou malou pomoc s přípravou Vánoc. Nejde přece jen o to, dodržovat všechny tradice za každou cenu, ale užít si pohodu a klid. Na to máme právo i my ženy. Nebo ne?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monika Kaulecká Monika Kaulecká | 4. prosince 2014 v 21:00 | Reagovat

Ahoj, tak tohle je krásný článek a musím autorce dát za pravdu. Před pár lety jsem na to pravé kouzlo Vánoc také přišla a nemohu si to vynachválit. Většina dalších matek se mě ptalo, zda už peču cukroví. Moje odpověď? Že na cukroví letos peču a ne, že peču cukroví :D. Udělala jsem 2 - 4 druhy, z toho polovinu nepečeného cukroví a bylo vystaráno. Úklid nepřeháním, raději uklízím víc na jaře, když už je na to počasí. Samo o sobě je před Vánoci v práci více na pilno, takže se nemá smysl přepínat. A rodina se směje a raduje úplně stejně krásně, i když není vydrhnutá kuchyňská linka, apod. Takové nesmysly v zimě už nedělám a tak místo dřívějších každoročních migrén mám energii i na to, abych se smála a těšila ze svátků s rodinou a oni se pak radují o to více. Tu jejich radost žádný úklid ani cukroví nenahradí! Takže se držte, dámy, rad autorky tohoto článku a užijte si Vánoce na plno ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama