Leden 2015

Chřipkové období

14. ledna 2015 v 14:36 | Zdravá celá rodina |  Ostatní
V posledních dnech mám pocit, že potkávám jen samé chrchlající a prskající unavené osůbky. Na jaro a sluneční paprsky si budeme muset ještě nějakou tu chvilku počkat. Bacílky útočí ze všech stran a každý s nimi bojuje po svém (někdo pilulkama a kotlem čaje, jiný vypaluje červíka alkoholem a někdo konzumuje citrony ve velkém). To co vám dnes nabídnu se nevylučuje s žádnou výše uvedenou metodou. Je to tak trochu vitamínová bomba v podobě celkem lehké a chutné večeře.

Recept jsem dostala, vyzkoušela a protože mi chutnalo, podělím se o něj s vámi.
Takže co potřebujete:
kysané zelí (kdo má domácí, tak vyhrává na plné čáře), cibule, mrkev, jablko, čerstvý křen a zakysanou smetanu. Na drobno nakrájenou cibuli a zelí a nastrouhanou mrkev, ktřen a jablko zamícháme a vmícháme zakysanou smetanu. A je to.

Tak si nechte chutnat

p.s. asi jsem moc nepotěšila masožravce, ale ten kdo chce a bez masa nevydrží, ať si místo křupavé bagetky k salátu vezme pěkně propečený kousek vepřového

Tři králové

4. ledna 2015 v 19:51 | Zdravá celá rodina
Vánoce nám po dvanácti dnech vrcholí 6. ledna Zjevením Páně nebo chcete-li příchodem hvězdopravců Kašpara, Melichara a Baltazara za narozeným Ježíšem. Dodnes jsou tito mudrcové považováni za krále a patrony poutníků a hříšníků.

Najdete-li na dveřích svého domu posvěcenou křídou napsáno znamení K † M † B a letošní rok, potom byl váš příbytek Kristem pro letošní rok požehnán.

Ať už váš příbytek tři králové navštíví nebo ne, přejeme vám, ať vám ten letošní rok vyjde nejlépe jak může a každý den vám přináší jen radost, štěstí a pohodu. A nezapomínejte na to, že i po svátcích váš úsměv může udělat lidem kolem vás velikou radost (a té není nikdy dost a vás to nic nestojí).Smějící se


Vaše Jana a Jitka