Jak ovlivňuje doba náš život

17. února 2015 v 9:07 | Zdravá celá rodina |  O životě

Všechny naše problémy nás obvykle velmi tíží a jejich řešení nás stojí hodně úsilí. Není proto divu, že se tyto starosti dříve nebo později mohou projevit na fyzickém nebo psychickém zdraví. Při řešení stále se (po generace) opakujících problémů v určité oblasti, se předávají nejen zkušenosti a zvyky, ale současně i dispozice k různým nemocem.
Lidské tělo má ohromnou schopnost regenerace. Stačí mu jen vytvořit příslušné podmínky, aby žádané změny mohly proběhnout a projevily se na fyzické nebo psychické úrovni.

Představme si lidskou bytost na malou chvíli jako technický zázrak dnešní doby počítač. Abychom byli s prací na počítači spokojeni a dobře nám sloužil, musí být hardware (naše tělo) a software (náš mozek) funkční a vše dobře propojeno a nastaveno podle našich požadavků. K čemu nám je kvalitní program, když nám nefunguje monitor nebo klávesnice? Platí to i obráceně, sebelepší monitor nám absenci dobrého programového vybavení nenahradí. Jedno bez druhého je nám k ničemu.
V našem životě je to stejné. Vše se nám daří a jsme spokojení tehdy, když naše tělo a mozek spolupracují. Mozek sám bez těla nezmůže vůbec nic. Není-li vše v souladu a tělo neposlouchá hlavu, není divu, že i když se snažíme sebevíc, nedokážeme některé věci ve svém životě změnit k lepšímu.

Všechno, co si uvědomujeme a co máme v hlavě je naše vědomí. Stav našeho vědomí má vliv na to, jací jsme, jak přemýšlíme, vnímáme sebe, druhé nebo svůj život. Naše myšlenky jsou ovlivňovány našimi pocity. Mozek tyto vjemy vyhodnocuje a utváří logické závěry, ze kterých si automaticky vytváříme svá přesvědčení a životní pravdy, podle kterých žijeme. Stav našeho vědomí se stejně jako pocity může měnit pomalu nebo velmi rychle.

V našem těle jsou uloženy naše zvyky, zkušenosti, strachy, pocity a očekávání, které si neuvědomujeme. Celou řadu z nich jsme podědili spolu s genetickou výbavou od svých předků. Proto není divu, že se s odstupem času často sami divíme své reakci v určité životní situaci, (přitom jsme reagovali zcela automaticky). Ovládají-li naše tělo tyto nevědomé informace, tělo nefunguje přirozeně a ovlivňuje tak negativně mozek.

Má-li člověk vyrovnanou psychiku, nehoní se mu hlavou negativní myšlenky, je klidný a více vyrovnaný, ale také dobře spí a prakticky nic pro něj není neřešitelné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama