Naše tělo je zázrak

17. února 2015 v 9:01 | Jitka |  O životě

Pro mne je největším zázrakem lidské tělo. Pracuje od prvního našeho nádechu do posledního vydechnutí bez ohledu na naše priority a naše sebevědomí.

Příroda je tak velmi moudrá, že všechny nejdůležitější činnosti lidského těla neovládáme vědomě. Představmě si, že bychom museli řídit každý svůj nádech, tep svého srdce a každý svůj pohyb.

Máme dost co dělat s naším vědomím, resp. s myšlenkami, které nám neustále v hlavě probíhají. Podle toho, na co a jak myslíme, chová se také naše tělo. Veselá nálada nás nutí oblékat se do veselých barev, naše záda jsou rovná, krok energický a hravý. Aniž bychom si to uvědomovali, usmíváme se na svět a "odpouštíme" druhým malé prohřešky, které nám jindy tolik vadí. Dokonce jsme schopní ať už verbálně nebo nonvverbálně vtipkovat s okolím. Když nás v hlavě straší starosti a myslíme neustále na to, jak co vyřešit a zvládnout, odráží se stav naší mysli i na našem postoji a chůzi. prvotní reakce našich blízkých pak často bývá ... "no ty se zas tváříš..." A i když se snažíme se usmívat, je to jaksi křečovité.

Naše starosti a špatná nálada se tedy projevuje nejen v naší mysli, ale vnějšími projevy našeho těla, a to aniž bychom to chtěli a uvědomovali si to. Navíc se mění chování našeho těla i uvnitř. Mám-li před sebou něco, co se mi nelíbí, zkrátka mi nesedí, můžu si tím vyvolat různé stresy, až žaludeční nevolonost, časté vyhledávání oné místnůstky apod. Čím častěji se dostávám v mysli do nepohody, tím více ovlivňuji chování svého těla a připravuji živnou půdu pro vznik různých bolístek a nemocí.

Jak z toho ven? Prostě občas si udělat radost, neodkládat zbytečně nepříjemná jednání a nestresovat se maličkostma.

Neničme si naše těla zbytečně a starejme se o ně tak, jak máme a jak si zaslouží. Budeme pak déle šťastně a sebevědomě žít.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama