Sebevědomí

21. února 2015 v 20:37 | Zdravá celá rodina |  O životě

Většina z nás chce prožít život podle svých představ a přání.

Vše začíná tím, jak sami o sobě smýšlíme. Stav našeho vědomí má vliv na to, jak vidíme sami sebe a jak nás vnímá náš partner, naše děti, kolegové, rodina....

Pochybujeme-li o svých kvalitách nebo si jsme nejstí, ať už v tom, jak vypadáme nebo v tom, co si o sobě myslíme nebo co umíme, to samé z nás vnímá naše okolí. Za našimi pochybnostmi jsou opět pocity, které jsme vnímali už ze svých rodičů, když řešili stejný nebo podobný problém, který dnes řešíme my. Pokud se tedy našim rodičům nedařilo dosáhnout žádaného výsledku, s největší pravděpodobností se to nedaří ani nám .

Sebevědomý člověk dosáhne vždy svého, vůbec nepochybuje o sobě a tedy ani o výsledku svého snažení. Neovládají ho žádné negativní pocity, žádné strachy a dá se říci, že se daným problémem v hlavě nezabývá. Tím, že nepochybuje a nemá v sobě žádné negativní pocity, nespouští se v mozku ten věčný kolotoč různých variant, složitých konstrukcí a netvoří si tak překážkovou dráhu ke svému cíli. Nenechte se mýlit, nemluvím o egoistovi, který jde za svým přes mrtvoly, ale o člověku, který si uvědomuje své kvality a umí je prosadit, aniž by přitom ublížoval.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama