Březen 2015

Proč je láska vzácná?

20. března 2015 v 16:32 | Zdravá celá rodina - Jitka |  O životě
Proč je a zároveň není takovým tajemstvím? Potkat toho správného partnera je dnes velmi těžké, nikoli však nemožné. Vše je o našich prioritách.

Ta pravá láska je zářivá a krásná. Každý ji může prožít. Musí ji jen chtít a věřit v její sílu. Je to láska bez podmínek. Tato láska vlastně říká: "Miluji tě, nehledě na to, jaký možná v jádru jsi. Budu tě milovat, ať se s tebou stane cokoli. Nemůžeš udělat nic, co by mou lásku ohrozilo. "Miluji tě a tečka."
V dneční době se, bohužel, "potkáváme" s láskou podmínečnou. Je jedno jestli ji nazveme láskou "jestliže" nebo "protože". Pokud je láska tvého partnera/partnerky založena na tvém platu nebo na tom, co je za něj možno koupit, co se stane, když ztratíš práci nebo nebudeš-li schopen z nějakých důvodů vydělávat tolik, jako dříve?

Nebo co se stane, když se objeví někdo, kdo má víc peněz nebo lepší schopnosti je vydělávat? Vyřadí tě taková konkurence? Ohrozí tvůj vztah? Pokud ano, je to typický příklad podmínečné lásky.

Co je podle vás důležitější, mít lásku "lásku protože" nebo být milován láskou "miluji tě a tečka"?

Zázrak z Jižní Ameriky

19. března 2015 v 20:07 | Zdravá celá rodina |  Bylinky
.... pro detoxikaci těla a posílení imunity, právě teď, v předjarním období. Je to úžasný bylinný čaj, který se dováží nejčastěji z Bolívie a Peru. Získává se z kůry stromů Lapacho.

Tento čaj je vhodný pro všechny, kteří chtějí udělat právě teď něco pro své zdraví.

Jeho nejvýznamějšími účinky je to, že posiluje imunitní systém, uklidňuje podrážděné nervy, posiluje srdíčko a čistí játra a ledviny a odstraňuje usazeniny z cév. Umí toho mnohem víc.

K dostání je ve specializovaných prodejnách čajů i v lékárnách.

Jeho užití je jednoduché. Ideální je pít ho 2-3 šálky za den. Na rozdíl od zelených čajů, se sype do vroucí vody, nechá cca 5 minut povařit a louhujeme cca 15 minut.

Tak si nechte chutnat... :)))) To vám doporučujeme z vlastní zkušenosti. Jitka a Jana


Vím nebo nevím?

18. března 2015 v 11:57 | Jitka


Naše vědomí je všechno, co víme a jsme schopni si uvědomit. V rámci rodiny si předáváme informace a získáváme je po celý žvot ze všech stran. Náš mozek je neustále zpracovává a vyhodnocuje a utváří z nich náš vědomý pohled na svět. Proto má stav našeho vědomí vliv na to, jací jsme, jak přemýšlíme o sobě, o svém zdraví, jak jsme spokojení se svým životem.

10 způsobů využití citronu

4. března 2015 v 20:18 | Zdravá celá rodina - Jitka |  Bylinky
Citron je malý zázrak v naší domácnosti. V tomto ovoci se nachází kromě hodnotného Vitamínu C i Vitamin P (flavonoidy). Tím, že obsahuje velký obsah vápníku, zaštiťuje pro kosti, zuby a nervový systém základní výživu. Obsahuje také fosfor a jedna z jeho největších předností je schopnost pomáhat "trávit" bílkoviny. Někteří lékaři předepisují v rámci detoxikační diety u astmatiků používat citronovou šťávu před každým jídlem. Často je citron doporučován pro zklidnění žlučníku a podpoření činnosti jater.Nejčastěji využíváme citron při kašli a nachlazení
Jeden z receptů je: Pečené citróny (peč na sucho celý citrón, dokud nerozpukne a neotevře se) se dávají na kašel a nachlazení pacientům s obrovským úspěchem. Když se citrón rozevře, smíchej z něho vymačkanou šťávu se šťávou z čerstvého ananasu (půl na půl) a trochou medu. Pacient pocítí okamžitou úlevu. Ananasová šťáva s citronem pomáhá uvolnit hleny v krku.

Čínské metody využití citronu
Čínští lékaři využívají citron pro vyléčení poškozených nehtů a zanícených nehtových lůžek. Citron prostě rozkrojí a postižený prst ponoří do citronové dřeně, vše se ováže obvazem. Ráno se může rána vyčistit. Podobně ho využívají i při léčbě kožních zánětlivých poranění.

Citron proti bolest hlavy a neurozám
Citrónová šťáva s několika lžičkami horkého čaje (nejlépe z červeného jetele nebo vojtěšky) je skvělou léčbou pro ty, kteří mívají nepřetržité bolení hlavy.

Citron posiluje organizmus a je vhodný proti vyčerpanosti
Mnoho žen, mužů a dětí, kterým chybí vytrvalost, mají nedostatek vápníku. Pokud se 30 dní dvakrát denně užívá citrónový koktejl, tak dojde ke změnám v chemii těla, což velmi posílí organismus, zlepší se paměť a výdrž, stejně jako se člověku vrátí barva do tváří. Citrónový koktejl se dělá z citrónové šťávy, sojového mléka a medu rozmíchaného v mixéru nebo ještě lepší roztřepaného v šejkru.

Citron jako prostředek proti molům
Ve Francii mají pěkný zvyk dávat do svých šatních skříní oloupané slupky od citrónu (i ostatních citrusů). Takto mají své skříně chráněny před moly. Nebo také vzít zralý citrón, do jeho slupky napíchat mnoho koření hřebíčků a dát do skříně, kde provoní obsah našich skříní.

Citron po flámu
Tento trik byl odkoukán od vážených podnikatelů a obchodníků, když mají být po prohýřené noci ráno fit. Rozčtvrtí citrón, posypou ho solí a sní ho celý kromě kůru hned ráno.

Citron a trávení
Zácpa se léčí vnitřním i vnějším užíváním citrónové šťávy a olivového oleje. Čtyřikrát denně se užívá malá štamprle olivového oleje a citrónové šťávy. Tělo se třikrát týdně masíruje citrónovou šťávou s olivovým olejem. Podobně i průjem lze řešit kombinací citronové šťávy a jablečné dužniny.

Citron a artritida a revma
Při artritidě se citrónovou šťávou a olivovým olejem jemně masírují klouby po předchozím zahřátí horkou koupelí nebo suchými horkými obklady v posteli.

Kosmetika a citron
Citrón je velmi hodnotné bělidlo rukou a nehtů. Pařížské herečky předchází tmavým kruhům pod očima aplikací citrónové šťávy dvakrát denně. Používá se také jako prevence žlutého vzhledu krku. Navíc má antiseptické účinky a proto jím lze masírovat pokožku ve vlasech

Citrón, dobrá léčba zlozvyku kouření
Pokud si někdo opravdu přeje přestat kouřit, zjistilo se, že když přijde chuť si zapálit nebo něco kousat, je dobré si dát do pusy citrónovou šťávu a chuť pomine.

Největší bohatství je zdraví

4. března 2015 v 19:10 | Zdravá celá rodina - Jitka |  O životě
Naším největším bohatsvím je zdraví. Často si uvědomujeme co jsme ztratili až když přijde nemoc a omezují nás různé bolesti.


Je důležité si uvědomit, že naše psychika ovlivňuje všechno a všechny kolem nás. Má vliv na naše fyzické zdraví, mění náš způsob myšlení, úhel pohledu na sebe sama, i na to, jak nás vnímá naše rodin a zejména naše děti..
Psychicky vyrovnaný člověk zvládá stres dnešní doby, je schopen se vypořádat se starostmi a je schopen zvládat všechny negativní pocity. Jeho mysl a tělo jsou v souladu a proto je vyrovnaný.

Není-li psychika v pořádku, potom je v ohrožení i naše fyzické zdraví. Připouštíme si problémy a hledáme složité cesty k jejich řešení. Ovlvňují nás různé strachy a obavy. Cítíme se unavení, osamocení, bolí nás záda a trpíme různými fyzickými obtížemi. Pochybujeme o sobě a nemáme dost sebevědomí řešit co je třeba a dosáhnout toho, co chceme.