10 způsobů využití citronu

4. března 2015 v 20:18 | Zdravá celá rodina - Jitka |  Bylinky
Citron je malý zázrak v naší domácnosti. V tomto ovoci se nachází kromě hodnotného Vitamínu C i Vitamin P (flavonoidy). Tím, že obsahuje velký obsah vápníku, zaštiťuje pro kosti, zuby a nervový systém základní výživu. Obsahuje také fosfor a jedna z jeho největších předností je schopnost pomáhat "trávit" bílkoviny. Někteří lékaři předepisují v rámci detoxikační diety u astmatiků používat citronovou šťávu před každým jídlem. Často je citron doporučován pro zklidnění žlučníku a podpoření činnosti jater.Nejčastěji využíváme citron při kašli a nachlazení
Jeden z receptů je: Pečené citróny (peč na sucho celý citrón, dokud nerozpukne a neotevře se) se dávají na kašel a nachlazení pacientům s obrovským úspěchem. Když se citrón rozevře, smíchej z něho vymačkanou šťávu se šťávou z čerstvého ananasu (půl na půl) a trochou medu. Pacient pocítí okamžitou úlevu. Ananasová šťáva s citronem pomáhá uvolnit hleny v krku.

Čínské metody využití citronu
Čínští lékaři využívají citron pro vyléčení poškozených nehtů a zanícených nehtových lůžek. Citron prostě rozkrojí a postižený prst ponoří do citronové dřeně, vše se ováže obvazem. Ráno se může rána vyčistit. Podobně ho využívají i při léčbě kožních zánětlivých poranění.

Citron proti bolest hlavy a neurozám
Citrónová šťáva s několika lžičkami horkého čaje (nejlépe z červeného jetele nebo vojtěšky) je skvělou léčbou pro ty, kteří mívají nepřetržité bolení hlavy.

Citron posiluje organizmus a je vhodný proti vyčerpanosti
Mnoho žen, mužů a dětí, kterým chybí vytrvalost, mají nedostatek vápníku. Pokud se 30 dní dvakrát denně užívá citrónový koktejl, tak dojde ke změnám v chemii těla, což velmi posílí organismus, zlepší se paměť a výdrž, stejně jako se člověku vrátí barva do tváří. Citrónový koktejl se dělá z citrónové šťávy, sojového mléka a medu rozmíchaného v mixéru nebo ještě lepší roztřepaného v šejkru.

Citron jako prostředek proti molům
Ve Francii mají pěkný zvyk dávat do svých šatních skříní oloupané slupky od citrónu (i ostatních citrusů). Takto mají své skříně chráněny před moly. Nebo také vzít zralý citrón, do jeho slupky napíchat mnoho koření hřebíčků a dát do skříně, kde provoní obsah našich skříní.

Citron po flámu
Tento trik byl odkoukán od vážených podnikatelů a obchodníků, když mají být po prohýřené noci ráno fit. Rozčtvrtí citrón, posypou ho solí a sní ho celý kromě kůru hned ráno.

Citron a trávení
Zácpa se léčí vnitřním i vnějším užíváním citrónové šťávy a olivového oleje. Čtyřikrát denně se užívá malá štamprle olivového oleje a citrónové šťávy. Tělo se třikrát týdně masíruje citrónovou šťávou s olivovým olejem. Podobně i průjem lze řešit kombinací citronové šťávy a jablečné dužniny.

Citron a artritida a revma
Při artritidě se citrónovou šťávou a olivovým olejem jemně masírují klouby po předchozím zahřátí horkou koupelí nebo suchými horkými obklady v posteli.

Kosmetika a citron
Citrón je velmi hodnotné bělidlo rukou a nehtů. Pařížské herečky předchází tmavým kruhům pod očima aplikací citrónové šťávy dvakrát denně. Používá se také jako prevence žlutého vzhledu krku. Navíc má antiseptické účinky a proto jím lze masírovat pokožku ve vlasech

Citrón, dobrá léčba zlozvyku kouření
Pokud si někdo opravdu přeje přestat kouřit, zjistilo se, že když přijde chuť si zapálit nebo něco kousat, je dobré si dát do pusy citrónovou šťávu a chuť pomine.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama