O podnikání

26. dubna 2015 v 13:14 | Jitka |  Knihy co stojí za to
Jedna z knih, kterou jsem měla dostat do ruky trochu dřív. Smějící se Týká se oblasti podnikání, resp. jak na to, aby si člověk udělal jasno o svém podnikatelském záměru. Jde o knihu:

Tajemství inovací Steva Jobse - Carmine Gallo
poditul knihy: "Myslete jinak a dosáhnete průlomového úspěchu"

Carmine Gallo je koučem komunikačních dovedností pro řadu světově nejobdivovanějších značek. Píše sloupky do Bloombergu, pro Busineesweek a monster.com.


Z jeho knihy vyplývá 7 zásad jak dosáhnout úspěchu (v podstatě v čemkoli)
  1. Dělejte to,co máte rádi (jděte do toho, i když se všechno kolem vás brání a vám se zdá, že se nedaří). Dělejte všechno srdcem a intuitivně
  2. Udělejte díru do světa (prostě mějte své sny a vize a dívejte se za horizont, neodsouvejte nic do budoucnosti). Je to prostě o nadšení, které má opravdu jen ten, kdo něco chce a proto umí nadchonout další lidi
  3. Nakopněte mozkové závity (vše už víme a všechno už tu bylo, spojujte vše , co by se dalo spojit. (Proč mě napadá asociace s aktuální reklamou KB - kdy podnikající zubař si chce otevřít cukrárnu? ). Prostě přemýšlejte jinak a nebojte se změny.
  4. Prodávejte sny ne výrobky. (Svět mění pouze šílenci, kteří věří, že svět změnit dokáží a protože nechtějí slyšet slovo "to nejde", prostě to dají).
  5. Řekněte tisíckrát ne (kdo to říká stále, nepohne se z místa, stejně jako ten, co to řici neumí (chceme s minimem dosáhnout maxima, obsah vítězí nad designem - přemýšlejte o designu jinak)
  6. Dbejte na to, aby zákazníci měli s výrobky tu nejlepší zkušenost (negativní informace se šíří rychleji než pozitivní reference). Pobavte se se zákazníky, užijte si legraci a získejte tak informaci o tom, jakou by mohli mít vaši zákazníci s vaší značkou).
  7. Zvládněte předat své sdělení (své nápady prostě musíte prodat, staňte se vypravěčem, abyste nadchli sponzory, investory i zákazníky)

Určitě existuje celá řada publlikací a informací na webu, které nás dovedou k cíli, ale někde je třeba začít. Proto jsem pro vás provedla malé shrnutí. Navíc, ne všichni chodí dnes na VŠ a je jim 20, přesto by rádi začali podnikat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama