Žít svůj život 2

19. dubna 2015 v 13:49 | Jitka |  O životě
Všechno, co nás v životě ovlivňuje jsou informace, které získáváme ve všech možných podobách. Tyto informace se často spojují s tím, co nemůžeme nazvat jinak než pocity. Ty pak mají vliv na způsob našeho vnímání světa a zpsůob myšlení.

Vzpomeňte si na to, jaké to je, když je vám krásně, usmíváte se sami pro sebe a je jedno jestli prší, mrzne nebo vám právě ujel vlak. Pokud mi ani "životní naschvály" nezkazí náladu a nesníží mé sebevědomí, potom je to přesně to, co vede ke spokojeému životu. Svých stanovených cílů dosahuji s lehkostí "motýlka" a netrápí mne žádné zbytečné starosti. Někdo tomu říká pozitvní myšlení. Pocity uvnitř nás ovlivňují naše nálady a náš pohled na život a celý svět.

Pokud nás ovlivňují negativní pocity (bez ohledu na to, zda vznikají v těle nebo jsou evokovány našimi myšlenkami), potom se necítíme spokojení a vně sebe vyzařujeme to, co uvnitř sebe cítíme. Není proto divu, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Naše sebevědomí pomalu klesá dolu a nám se daří méně a méně. Jsme nevyrovnaní, nesoustředíme se a vše nám jde hůř, pokud vůbec.

Pocity, které v nás některé informace vzbuzují pramení ze zkušeností. Tyto zkušenosti jsme mohli mít sami, nebo nám je předal někdo, komu věříme, bez ohledu na to, zda to byl někdo z rodiny, učitel, média nebo jsme se ztotožnili s kýmsi na ulici. I toto přijetí pravdy druhých může vést k tomu, že si stavíme do cesty překážkovou dráhu a stanovujeme si mantinely. Vždyť jen tak, že se nám v hlavě honí negativní myšlenky, padá naše sebevědomí dolů. Nevěříme sami sobě ani svým schopnostem a nevíme co chceme.

Pokud mysl a tělo spollupracují jak mají, psychika je vyrovnaná a nenecháme se ovlivňovat negativními pocity, potom můžeme dosáhnout svých cílů, bez ohledu na to, jak moc vysoké jsou. Vím-li co chci mít nebo kým chci být a mám-li dostatečné sebevědomí, potom mne neovlivňují žádné strachy, obavy ani viny a já mohu mít, to co chci.

Náš život je hlavně o pocitech. Proto je třeba zbavit se těch negativních a užívat si ty pozitivní.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama