Drahé kameny ve zvěrokruhu

3. května 2015 v 19:39 | Jitka |  Ostatní
Každé znamení se vyznačuje více či méně výraznými rysy, které se projevují nejen ve vizáži, chování, ale i vibracích jednotlivců. Všichni jsme stejní a přesto každý jiný. I vibrace našich energetických center jsou proto rozdílné a každý potřebujeme doplňovat energii jinde a v jiné míře. Tomu odpovídají i vlastnosti polodrahokamů a drahokamů. V níže uvedeném přehledu najdete kameny, které nejlépe odpovídají svými vlastnostmi jednotlivým znamením. Vyberte si...


BERAN: rubín, krevel, červený jaspis
BÝK: zlatý topaz, korál
BLÍŽENCI: křiťál, akvamarín, citrín, kočičí nebo i tygří oko
RAK: smaragd, měsíček, olivín, serpentin, chalcedon
LEV: rubín, jantar, zlatý křemen, olivín, diamant a tygří oko
PANNA: růžový jaspis, tyrkis, zirkon, karneol, achát
VÁHY: opál, diamant, smaragd, aventurín, jade, nefrit
ŠTÍR: granát, topas, achát, krevel, beryl, spinel
STŘELEC: ametyst, topas, hyacint
KOZOROH: onyx, beryl, gagat, záhněda, gagát
VODNÁŘ: modrý safír, tyrkys, malachit, amazonit
RYBY: diamant, jade, akvamarín, ametyst, opál, měsíček

Co byste měli o kamínkách vědět?
Jsou součástí přírody a proto by měly být přírodě znovu po čase vráceny. I já se s nimi nerada loučím, ale čas od času mi některý z nich "pošeptá", že už je unavený a chce zpět k Matce Zemi. Můj první kámen, beryl, dokonce po půl roce praskl. Není to časté, ale i když se o kámen dobře staráte, (míním tím, že vám nepadá na zem, občas ho očistíte a necháte odpočitnout apod.), může se to stát. Byl to jeden z nejdražších kamenů, které jsem měla (a to jak cenou, tak službou, kterou mi prokázal). Přesto, že jsem za něj dala pár stovek, řekl mi šperkař, že kdybych ho nechala vybrousit, mohla se jeho cena až 15x znásobit. Ten kámen byl pro mne k nezaplacení, moc mi pomáhal v době, kdy jsem prožívala velký smutek, převzal ho a proto nejspíš praskl.


Jejich moc a účinky jsou obrovské a budou vám pomáhat všude tam, kde je třeba a to bez ohledu na to, zda si kamínek pořídíte ve šperku nebo (z mého pohledu lépe) jen jako přírodní, neopracovaný kámen.

Výše uvedený seznam je pouhým doporučením, proto v případě, že si vyberete jiný kámen, protože se vám "líbí", je to správně. Naše intuice je v těchto věcech neomylná. Jen si o něm zjistěte co nejvíce informací. Jsou to malí kouzelníčci, tak proč jejich moc nevyužít.

Některé kameny jsou zemité, nabíjí je sluneční svit a potřebují kontakt se zemí, jiné nabíjí měsíční svit a měly by být na světle spíš v noci. Všechny by však měly být občas čištěny. Osvědčilo se mi položit kámen do dlaně a nechat na něj chvilku téct chladnou vodu. Svůj kámen zbytečně nepůjčujte nikomu na hraní. (Jak říkám, na zubní kartáček , kameny a kyvadlo mi nikdo nemá co sahat). Pokud se to přece stane, očištěte znovu kámen než si ho vložíte do své kapsy.

Vybraný kámen noste u sebe a občas ho vezměte do dlaně. Kameny, zejména křišťálové drůzy se používají pro přímé léčení. I ostatní kameny lze přikládat např. na energetická centra, odvádí negativní vlivy a dobíjí těmi správnými vibracemi.

O tom, zas třeba někdy jindy.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama