Jak uspět úplně ve všem?

2. května 2015 v 8:21 | Jitka |  Knihy co stojí za to
Kniha " Jak uspět úplně ve všem? Je to na vás! " - autor: Lyman MacInnis (vydáno Dobrovským v roce 2010)

Mně osobně tato kniha otevřela oči a ve spojení s vlastními zkušenostmi v ní vidím absolutně dokonalý potenciál pro lidi, kteří chtějí v práci dosáhnout úspěchu a pracovat tak, jak se má a nejen jako. Jistě, není všespásná, ale každý z nás, bez ohledu na věk, prošel určitými zkušenostmi v práci, na brigádách nebo ve škole. Záměrně nepíši, že je určena výhradně pro podnikatele, protože je určena absolutně pro každého, kdo chce být úspěšný. Kniha se zabývá poměrně slušně i oblastí komunikace. Tu přece používáme všichni nejen v práci, ale i ve vztazích, v rodině a se svými partnery. Jsou to rady, ale nijak přemrštěně poučující.


Říká se, že v každé knize je pro čtenáře cca 30% nových a podnětných informací a ostatní je jen halda zbytečných informací a subjektivních dojmů pisatele. Dokonce se může stát, že těch 70% autorových dojmů může to podstatné znehodnotit. Přesto, že v této knize s pár tvrzeními nesouhlasím, převážná většina informací mi přijde opravdu dobrá. Navíc (i když to není zrovna románek), kdo chce může si ji prolouskat celou a kdo spěchá, tomu stačí shrnutí na konci každé kapitoly (a když chce pochopit víc, prostě si přečte jen vybranou kapitolu).


Sama jsem si tuto knihu koupila před pár lety, ani nevím proč. To už tak bývá, intuice sice funguje, ale kdo ví, jestli do toho vpadla má skleróza nebo se do toho vmíchal ten prevít mozek J, a tak se stalo, že milá knížka si hezky ležela mezi ostatními nepovšimnuta a je to škoda, že až teď na ni "přišla řada" a já ji konečně přečetla. Netuším, jestli je k dostání jako ebook nebo ke stažení z netu. I kdyby tam pro vás nic nového nebylo, čemuž nevěřím, minimálně vám "učeše" myšlenky a tím nastaví správný náhled na věc. Rozhodně, budete-li mít možnost aspoň nahlédnout do ní, udělejte to a nedělejte stejnou chybu jako já, prostě neodkládejte knihy, které si koupíte na později.


Tak hezky čtěte, je fůra zajímavých, zábavných i poučných knih co stojí za to. Až zas přečtu něco, co se mi líbí, napíšu Úžasný
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama