Máta

30. května 2015 v 19:43 | Jitka |  Bylinky
Máta (peprná) nebo také lidově často nazývaná balšán, fefrmincka, ale mně se asi nejvíce libí název balšínek.
Existuje mnoho druhů, poddruhů a protože se poměrně jednoduše pěstuje, často se kříží. Potřebuje jen dostatek vody a trochu dobře propustné půdy (bez ohledu na to, zda je místo hodně nebo méně prosluněné). Hojně se pěstuje po celé Evropě, Asii a Severní Americe. Měla by se stříhat, aby se podporoval její růst. Chceme-li zabránit křížení rostlinek, je třeba těsně před květem květy odstranit.

Opět se jedná o poměrně výraznou bylinku a proto by ji neměly využívat těhotné a lidé s poruchami ledvin.
O této rostlince existují stohy různých teorií, od té, že by učenci měli nosit věnec máty kolem krku pro lepší soustředění, přes teorii o jejích tlumících vlivech vášně u milenců, až po pověru, že máta může zabránit menstruaci. (Kdo ví, možná právě díky mátě si Kleopatra zastavením menstruace zajišťovala mladistvý vzhled Mrkající). Podle jiných teorií se naopak máta používá pro zintenzivnění menstruace. Rozhodně však máta podporuje činnost mozku.

Už v bibli byla máta zmíněna jako jedna z rostlin, která se vybírala jako desátek. Byla jednou z Šalamounových bylinek vysvěcující jeho rituální kropítko. Hebrejci ji zase používali pro čištění podlah v synagogách. V Itálii ji sypali zbožným pocestným pod nohy. Tradičně se máta trhala na sv.Jana za úsvitu a nechávala se až do Narození Páně. Když potom věřící položili suchou větvičku na oltář, podle pověstí se znovu zazelenala. Arabové mátu používali jako ochranu proti nakažení nemocí od hmyzu a pro posílení mužnosti. Možná právě oni zavedli tradici pití mátového čaje jako první. Japonci nosili u sebe kuličky z mátových listů pro osvěžující vůni. Řekové ji přidávali do osvěžujících koupelí.

V magii se užívala máta pro vysvěcení míst, nástrojů i rouch.

Do Severní Ameriky převezli mátu zřejmě cestovatelé jako ochucovadlo pokrmů, zejména omáček. V polovině 19. století se stala máta v Americe tak oblíbenou, že ji odpůrci alkoholu chtěli zničit. Proč? Protože z ní přiravovali mátový julep, jehož hlavní součástí byl burbon.

Ještě nedávno se tradovalo, že nošení máty u sebe přináší úspěch, pohodu a blahobyt a zajišťuje bezpečí.
Snad všichni vědí, že máta se nejvíce užívá pro zklidnění neklidného žaludku, nadýmání, pomalém trávení, zažívacích problémů všeho druhu, ale pomáhá i v případě nachlazení, nespavosti a pro uklidnění. Nejvíce se máta používá jako přísada do kloktadel, nejen pro osvěžení dechu, ale odstranění aft, při bolestech v krku, bolestech zubů..., ale lze jeji nálev použít i pro koupel unavených nohou, ošetřit rozpraskané ruce, spláchnout s ní po umytí vlasy. Čerstvými listy lze potřít hmyzí štípance a ošetřit včelí a vosí bodnutí, bolest se zmírní.

Návod na mátový julep:
1 dcl brandy, 1 lžíce sodové vody, ½ lžičky moučkového cukru, 4 snítky máty, drcený led. Mátu a cukr rozdrtit v poháru a směsí potřít vnitřek sklenice (zbytek máty odstranit) a přidejte sodu. Míchat tak dlouho dokud není cukr zcela rozpuštěn. Následně přidat brandy a rozdrcený led.

Mimochodem, dobře vychlazený meloun s nasekanou mátou také chutná příjemně. O tom, že mátová zmrzlina může být skvělým letním osvěžením asi nikdo nepochybuje.

Takže ať žije a vzkvétá balšínek.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama