Meditace - doplnění energie

4. května 2015 v 19:34 | Jitka |  Ostatní
Je to druhá má nejčastěji využívaná meditace. Opět je velmi jednoduchá. Kromě moře miluju les. V letním parnu praskají borové šišky a jehličí tak nádherně voní. Každý strom je jiný, je to jedna individualita vedle druhé, stejně jako lidé. Jsme stejní a přesto jsme každý jiný.


Má představa vychází ze skutečnosti. Občas se stává nám všem, že navštívíme třeba jen jednou nějaké místo, které v nás nechá tak hluboké dojmy, že na ně nikdy nezapomeneme. Jako dítě jsem několikrát byla ve Sv.Magdaleně a okolní lesy jsou prostě naprosto úžasné. Na kraji jedno z nich je několik obřích kamenů, na kterých jsem se ráda opalovala. Za nimi stojí majestátně 3 borovice (teda aspoň doufám, že ještě i dnes, naposledy jsem je viděla před pár lety J). Pokud se cítím hodně unavená, "uteču" ve své mysli na chvíli do těchto míst. Představuji si náhdherný západ slunce, na který se dívám opřená o jednu z borovic. Zavírám oči a vnímám sluneční paprsky i vánek, který mne chladí, cítím vůni borovic a představuji si, jak stejně jako kořeny borovice, se mé nohy napojují na energii Země a sluneční paprsky jsou poselstvím Nebe, kdy energie proudí přes mou korunní čakru do mého těla. Tím dochází k dokonalému propojení zemitých a nebeských energíí, které proudí mnou od nohou nahoru a od hlavy dolů. Mým jediným přáním je dobít se na všech úrovních pozitivní energií a mé představy mi v tom pomohou.

Najděte si své místo, kde vám je krásně a třeba jen na pár minut vnímejte přírodu s jediným cílem, dobít baterky. Samozřejmě je lepší, pokud takové místo máte ve svém okolí a opravdu si tam na chvilku můžete zaskočit, ale funguje to i v představách.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama