Psychika a její vlivy

24. května 2015 v 18:33 | Jitka |  Zdraví
Psychika je velmi složitý mechanizmus, který ovlivňuje celý náš život na všech úrovních a ve všech oblastech. Jedná se o souhrn duševních schopností, které nám umožňují vnímat určitým způsobem okolní realitu a reagovat na ni. Řídí se různými zákonitostmi, které jsou vytvářeny zejména naším způsobem myšlení. Odráží naši schopnost adaptace v různých životních situacích, schopnost využívat instikt i naši schopnost učit se a řídit tak svůj život.

Jednoduše lze říci, že pokud je naše psychika vyrovnaná a naše tělo pracuje v souladu s myslí, neexistuje nic, co bychom v životě nedokázali a prakticky neexistuje žádný neřešitelný problém, který by nás trápil a který bychom nebyli schopni vyřešit.

Na druhou stranu, pokud se snažíme něco v našem životě změnit a nedaří se nám to, je to právě proto, že naše psychika nás natolik negativně ovlivňuje, že se můžeme snažit sebevíc, ale s daným problémem prostě nehneme. Velmi často tělo nepracuje přirozeně a ozývají se různé bolesti a neduhy.

Naše pocity, zkušenosti, naše životní pravdy a vše, čemu jsme v životě uvěřili a s čím souhlasíme ovlivňují způsob našeho myšlení a to jak na vědomé, tak i na nevědomé úrovni. Každý jsme jiný a proto i "síla" vnímání některých pocitů a víry je u každého z nás jiná.

Negativní pocity, které mají největší vliv na naši psychiku jsou strach, obavy, bezmoc, vina a rezignace. Díky těmto pocitům se dostáváme do změněného stavu vědomí a proto se může velmi razantně měnit naše subjektivní vnímání reality. Životní pravdy si utváříme ze svých zkušeností, ale i rodových zvyků a předávaných informací od našich předků nebo autorit. I rodové zvyky nás velmi subjektivně ovlivňují ve vnímání reality. Od svých rodičů obvykle přebíráme zvyky a tradice zcela automaticky a vůbec o nich nepřemýšlíme. Proto si celou řadu negativních vlivů nejsme schopni uvědomit, prostě je nevidíme.

Pokud si chcete o svých pocitech popovídat, zavolejte mi na tel: 704 033 260 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama