Srpen 2015

Bezinková šťáva

22. srpna 2015 v 18:24 | Jitka |  Bylinky
O bezinkách, - Černém bezu, koluje mezi lidmi mnoho mýtů. Někteří je odmítají proto, že jsou na pyl z květů alergičtí, jiní tvrdí, že se jedná o plevelnou rostlinu, která roste jen na rumištích.

Jak se říká, na každém šprochu, bývá pravdy trochu. Je to jeden z dřevitých keřů, který není příliš náročný. Bohužel, skládky jsou dnes všude kolem a proto i tady je při sběru trochu opatrnosti na místě. Je to prosté pro ty, kteří chodí rádi do přírody a znají prostředí, kde bezinky rostou.

Květ bezu i plody bezinek jsou velmi významným zdrojem vitamínu C. Květy se používají v různých čajových směsích v době chřipkových epidemií pro podporu pocení a povzbuzení imunity.
Možná si vzpomenete z dětsví na bezinkové řízky, kdy se květ i se stonkem omáčely v rozšlehaných osolených vejcích s trouchou mouky a buď tak, nebo obalené ještě i ve strouhance se smažily na oleji.
Je tu období, kdy dozrávají plody černého bezu, právě dnes jsem na nich byla a protože je dnes zpracovávám, mám tu pro vás připraveny dva recepty. .

Štáva
Potřebujeme cca 2,5 kg bezinkových plodů , 2 l vody, 1,5 až 2 kg cukru a dvě polévkové lžíce kyseliny citronové

Bezinky zbavíme stonků a propláchneme. Následně je rozmxujeme a přidáme vodu a jednu lžíci kyseliny citronové. Vaříme cca 15 minut. Po schladnutí přes sítko a pláténko zcedíme do druhého hrnce. Plody v pláténku vymačkáme. Jakmile znovu přivademe zcezený výluh k varu, přimícháme cukr a mícháme do rozpuštění. Následně naplníme láhve, které dobře zavíčkujeme a sterilujeme na 90 st.C cca 10 min.
Podobně můžeme na jaře zpracovat i květy. Šťávu přidáváme do různých nápojů nebo jen ředíme vodou.

Prevence
I toto je šťáva, jen se neředí, ale "užívá" jako prevence v zimě. Každé ráno malý "panák"
Potřebujeme cca 2,5 kg bezinek, 1 litr vody, 1 kg cukru, 1 vanilkový cukr, a ½ l rumu

Příprava je prakticky shodná jako u prvního receptu, jen před plněním do sklenic necháme odvar zchladnout a vmícháme do něj rum. Tady už nesterilujeme, a proto z vlastní zkušenosti doporučuji uchovávat šťávu v chladu.