Únor 2016

Dobrý nebo špatný den?

27. února 2016 v 19:19 | Jitka |  O životě
Už tandem Švandrlík a Neprakta hlásali, že s úsměvem jde všechno líp. A není to pravda? No je. Jenže usmívat se, když je uvnitř člověk nenaladěný jde jen těžko a i když se přemáhá, není to prostě ono a naše okolí to vnímá.....

Jak jste se dnes vyspali? Někdo dobře, někdo hůř. A jaký máte den?
I ranní probuzení a vstávání nás může ovlivňovat celý den, pokud se necháme Smějící se. Už prvotní nálada hned po probuzení spolu s tím, co nás právě dnes čeká (co všechno musíme stihnout, zvládnout, udělat...) v nás evokuje řadu pocitů. Těšíme se na nový den? Bojíme se, že něco nedokážeme, že budeme celý den ve stresu? I podle toho se začínají odvíjet naše myšlenky. A pak už je skoro jedno, jestli svítí sluníčko nebo leje. Vidíme jen svět podle toho, jak ho vidět chceme. Tak co, ptáci dnes zpívají nebo řvou?

Vzpomínám si, jak mi dokázala zkazit náladu jedna známá. Přišla jsem do práce a byla celkem v pohodě, přesto se ozvalo: no ty zas vypadáš. Máš nějaký kruhy pod očima a blbě se tváříš. To by vám na náladě také nepřidalo. Prostě mi sprostě zkazila celý den. Takže výsledkem bylo, že jsem nejdřív byla nesvá, pak mě začala trochu bolet hlava..... a prostě ptáci jen řvali. Nešlo o to poslat ji do patříčných míst, ale o to, nepřipustit si k sobě jakoukoli její negaci.

Nenechte se vykolejit nikým a ničím, prostě buďte v pohodě a usmívejte se. Když je klidná mysl, tělo nemá důvod ozývat se a protestovat a úsměv pak není jen křeč, ale to, co jde z našeho nitra a otvírá nám nekonečné možnosti. I vy můžete mít krásný den.

Dlouhodobý stres a starosti vedou jen k psychickým a fyzickým poruchám a pak je třeba je odstranit. Každý má právo volby, trápit se nebo žít spokojeně a co vy? Chcete mít krásný každý den?


Splňte si svá přání

11. února 2016 v 17:30 | Jitka |  O životě
Ptáte se jak si splnit svá přání? Není to zas až tak těžké. Stačí se držet jen několika zásad a vůbec nezáleží na tom, čeho chceme dosáhnout.

Tak trochu mne zaujal název jednoho filmu : Nebát se a nekrást. Název se mi líbil a proto část jeho názvu použiji jako označení jedné ze zásad, a ta je nebát se. Obavy, strach až panická hrůzá roztáčí v naší hlavě myšlenky, které nám berou odvahu, snžují naše sebevědomí a berou vůli. Je nezbytně nutné zbavit se strachů, ať už pramení z naší zkušensti (nebo ze zkušenosti někoho blízkého). Strach doslova paralyzuje naši mysl tak, že nejsme schopni přemýšlet konstruktivně a dělat vše pro to, abychom dosáhli svého cíle. Vyhýbáme se pak tomu, co je třeba udělat a divíme se, že je vše jinak.

Zásada druhá, je vědět co chci. Změnit jde cokoli, jen musíme vědět čeho chceme dosáhnout. Jasný cíl je jasný teprve tehdy, když o něm nepochybujeme a dokola o něm nepřemýšlíme a to je právě tehdy, když nás neovlivňují právě vůbec žádné obavy.

Poslední zásadou je, věřit si. Naše sebevědomí zařídí, abychom prostě a jednoduše dosáhli všecho čeho chceme.

Všechno, co chceme je nadosah, ale jen pro ty, kteří si věří, vědí co chtějí a nebojí se. Neočekávejte splnění svých přání, jen si je prostě plňte Usmívající se