Březen 2016

Velikonoční chrousti

25. března 2016 v 19:41 | Jitka |  Ostatní
Tak tu máme zase Velikonoce Smějící se

Pro někoho duchovní svátky, pro jiného svátky jara. Určitě si ale všichni rádi pochutnáme na nějaké té dobrůtce. Tak mne tak napadlo, že když se pečou mazance, zbývají nám bílky. A proto ten, kdo je nevyužije do piškotového beránka nebo do nádivky, může zkusit Velikonoční chrousty.

Jak na chroustíky? Jsou úplně jednoduché.
Ze zbylých bílků ušleháme tuhý sníh. Postupně vmícháváme cukr krupici a když je dobře spojeno, ještě dorozpustíme ve vodní lázni. Po odstavení přidáme nasekané ořechy a na malé kostičky nakrájený rohlík. Hmota nesmí být tekutá, ale také se musí dobře spojit. Vše smícháme a malou lžičkou tvoříme hrudky na pečící papír. Pečeme v dobře rozpálené troubě na 180 st.. Délka pečení záleží na velikosti hrudek, prostě se nesmí lepit, přibližně 10 min.

Chrousty u nás doma pečeme léta a víte kdy? No nejčastěji o vánocích, protože to se pečou vánočky. Výhodou je, že chrousti se můžou jíst hned a obvykle zmizí do druhého dne, takže nestačí ztvrdnout Mrkající

Takže krásné a pohodové Velikonoční svátky všem a kdo je chcete zkusit, tak dobrou chuť


Krása a láska

8. března 2016 v 20:48 | Jitka |  O životě
Krása ženy nespočívá jen v její fyzické kráse a mladosti, ale vyvěrá z jejího nitra. Je tím krásnější, čím víc je milována. Když sama vnímá lásku, pak ji přetváří v zázrak a je schopná nádherných a neuvěřitelných věcí. Dokáže vytvořit kouzlo domova, bezpečí a štěstí pro ty, které miluje.

Láska je tím, čím je, je prostě zázračná a umí druhé proměnit k nepoznání bez ohledu na pohlaví. I z tvrdých mužů se stávají milující bytosti, které chtějí, aby jejich partnerky byly šťastné. Rodiny, kde přebývá láska jsou šťastné a proto i děti, které vyrůstají v této harmonii jsou šťastné a zdravé.

O lásku je třeba pečovat a nenechat si ji protéct mezi prsty, nenechat si ji vzít ani ji ničit malichernostmi. Ti co ji mají, mají poklad, který je neocenitelný. Ti, kteří ji hledají se nesmí bát, protože strach a obavy ničí nejen krásu, ale i zdraví a proto se nesmí vzdát a dávat tak průchod svému zklamání. Láska dokáže změnit každého a každý může být milován. Ten, kdo chce potkat toho pravého partnera pro život ho může mít. Zbavte se minulých nezdarů, špatných vzpomínek a strachů a hledejte tu svou lásku.

Přeji všem kdo hledají, aby našli svůj poklad. Přeji krásné jaro ženám a přeji moudrost mužům, aby si uvědomili, že nejde jen o květiny, kdy "musí" svým partnerkám dávat květiny jen když mají "špatné svědomí" nebo když je právě MDŽ. Jde o mnohem víc, nebo míň? Někdy stačí jen pohled do očí nebo pohlazení a květina zvaná láska, rozkvete těmi nejkrásnějšími barvami.


Boj proti bacilům :)

3. března 2016 v 19:39 | Jitka |  Bylinky
S pomalým nástupem jara přichází i méně oblíbené období chřipek a nachlazení. Naše imunita dostala v zimě kapku zabrat a proto je třeba zahnat bacily (nebo se připravit na jarní únavu).


Jak se zbavit chřipky? Způsobů je mnoho, třeba......Já teďvynechám pilulky od lékaře Usmívající se a zaměřím se na bylinky a vitamínky, které mohou náš organizmus ochránit nebo bacilů úplně zbavit.

Asi je zbytečné představovat jako zásadu číslo jedna dodržovat pitný režim. Černý i zelený čaj jsou osvědčené antioxidanty.
Stejně tak všichni víme, o účincích ctrusů, česneku, křenu, slepičího vývaru....

Mým favoritem pro tento čas je čaj ze strouhaného zázvoru, oslazený medem a kdo chce může přidat citron.

Mezi bylinkami u mne vítězí divizna (na kašel), mateřídouška a heřmánek (pro klidný spánek) a čaj z majoránky. Stačí jen lžička (nejlépe doma pěstované) majoránky, z které připravíme čaj a osladíme medem (je vhodná na celkové zklidnění a při kašli)
Na pocení je nejlepší lipový čaj a nebo čaj z květu černého bezu. (O tom jak vyrobit domácí bezinkoou šťávu z plodů už jsem psala). Zbavit se hlenů a zánětů v těle pomáhá šalvěj a nesmím zapomenout na mátu. Máta pomůže nejen zklidnit krk, ale i podrážděný žaludek.

Co se týká absolutní jedničky při jakýchkoli respiračních onemocněních u mne, je kysané zelí. Miska kysaného zelí jen tak pro chuť, to je prima. Samozřejmě, že domácí je nejlepší. Kysané zelí je bohatý zdroj vitamínů C, ale umí i pěkně odpomoc od hlenů. Zelňačka je prostě super lék.

Na sražení horečky pomáhá velmi dobře namočit ponožky do octového roztoku, navléknout na nohy a přes to navléknout silné ponožky. Nechat půl hodiny a zopakovat ještě jednou, třeba večer. Pozor u řěch, kteří mají choulostivou kůži, ocet je agresivní.

A i když je obrázek trochu přehnaný, není nad to se vypotit, dobře si odpočitnout.