Boj proti bacilům :)

3. března 2016 v 19:39 | Jitka |  Bylinky
S pomalým nástupem jara přichází i méně oblíbené období chřipek a nachlazení. Naše imunita dostala v zimě kapku zabrat a proto je třeba zahnat bacily (nebo se připravit na jarní únavu).


Jak se zbavit chřipky? Způsobů je mnoho, třeba......Já teďvynechám pilulky od lékaře Usmívající se a zaměřím se na bylinky a vitamínky, které mohou náš organizmus ochránit nebo bacilů úplně zbavit.

Asi je zbytečné představovat jako zásadu číslo jedna dodržovat pitný režim. Černý i zelený čaj jsou osvědčené antioxidanty.
Stejně tak všichni víme, o účincích ctrusů, česneku, křenu, slepičího vývaru....

Mým favoritem pro tento čas je čaj ze strouhaného zázvoru, oslazený medem a kdo chce může přidat citron.

Mezi bylinkami u mne vítězí divizna (na kašel), mateřídouška a heřmánek (pro klidný spánek) a čaj z majoránky. Stačí jen lžička (nejlépe doma pěstované) majoránky, z které připravíme čaj a osladíme medem (je vhodná na celkové zklidnění a při kašli)
Na pocení je nejlepší lipový čaj a nebo čaj z květu černého bezu. (O tom jak vyrobit domácí bezinkoou šťávu z plodů už jsem psala). Zbavit se hlenů a zánětů v těle pomáhá šalvěj a nesmím zapomenout na mátu. Máta pomůže nejen zklidnit krk, ale i podrážděný žaludek.

Co se týká absolutní jedničky při jakýchkoli respiračních onemocněních u mne, je kysané zelí. Miska kysaného zelí jen tak pro chuť, to je prima. Samozřejmě, že domácí je nejlepší. Kysané zelí je bohatý zdroj vitamínů C, ale umí i pěkně odpomoc od hlenů. Zelňačka je prostě super lék.

Na sražení horečky pomáhá velmi dobře namočit ponožky do octového roztoku, navléknout na nohy a přes to navléknout silné ponožky. Nechat půl hodiny a zopakovat ještě jednou, třeba večer. Pozor u řěch, kteří mají choulostivou kůži, ocet je agresivní.

A i když je obrázek trochu přehnaný, není nad to se vypotit, dobře si odpočitnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama