Divergence

20. dubna 2016 v 15:45 | Jitka |  Knihy co stojí za to
Divergence - Veronica Roth
-
Elektornikcá kniha (u nás přeloženo v r. 2012) - jedná se o první díl trilogie

O mladé americké autorce jsem do přečtení této knihy neslyšela a přestože jsem si ji nevybrala, po přečtení ve mně zůstal hluboký dojem.

Je to román, scifi nebo červená knihovna? Záleží na tom, co kdo chce, najde se tam kousek od všeho. Hlavní hrdinka žije v trochu jiném světě než my a je postavena před řadu zkoušek, aby pochopila princip divergence a své zařazení do života.

Pro mne přinesla zásadní potvrzení pravdy, že strach a nerozhodnost blokuje rozum a tím i možnost dosáhnout svého cíle. Také volba těch lidí, kterým důvěřujeme a chceme je ve svém životě je důležitá. Rozhodnutí, zda jít cestou pocitů nebo cestou logiky není vždy snadné.


Ten, kdo se nebude dívat na text jen jako na román pochopí. Jednotlivé frakce společnosti o kterých kniha hovoří, jsou vlastně povahové vlastnosti v nás, jen záleží na poměru, ve kterém jsou v nás zastoupeny.
Otázka, na kterou si každý čtenář musí odpovědět sám je: co je divergence? Rozdílnost nebo naopak potřeba sjednocení a uvědomění si všech frakcí v nás tak, abychom dosáhli rovnováhy?

Ať už se rozhodnete číst jen tak nebo hledat hloubku myšlenky v této knize, přeji vám příjemné čtení.


p.s. pokračování trilogie : Rezistence, Aliance
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama