Šalvěj

12. dubna 2016 v 16:10 | Jitka |  Bylinky
Šalvěj přeslenitá "čili babské ucho"... jak zní jedna z hlášek dnes již klasického českého filmu s hlavní představitelkou Saxanou.

Ve skutečnosti se jedná o Šalvěj lékařskou, zvanou také kodice. Patří mezi hluchavkovité a existuje více než 40 druhů této bylinky. Kvete bíle, růžově až fialově od června do srpna. Množí se semeny nebo řízky. Rozhodně by neměla chybět v žádné zahrádce. Listy se sbírají před rozkvětem a nechávají se sušit přrozenou cestou. Pro přímé, čerstvé použití lze sbírat listy po celý rok.

Její název, pocházející z latiny "salvia" znamená "zachráním". Byla to posvátná rostlina Římanů, kteří ji využívali pro léčbu všech možných nemocí. Byli přesvědčeni, že šalvěj nejen zachraňuje život, ale že ho dokáže i utvářet. Protože byla považována za posvátnou, opět její sběr podléhal rituálům kněžích, kdy byl obětován chléb a víno a kněží museli absolvovat očistné koupele před sběrem nástrojem neobsahujícím železo. Magicky se využívala šalvěj pro očistu obřadních prostor, sušenou ji kouřili mágové pro napojení na energie rostlin a často se čaj z ní pil při půstu pro očistění těla i mysli.


Z lidových pověr se dochovalo rčení: ten, kdo chce dlouho, ba na věky žít, v měsíci květnu by šalvěj měl pít. Také se zachovala pověra, že v zahradě, kde se šalvěji daří, pokvetou obchody po celý rok (a mimochodem této domácnosti vládne rázná žena Smějící se. Šalvějí navoněné polštáře pak přináší ty nejkrásnější sny.

Mezi základní léčvé vlastnosti, uznávané dodnes patří: nálev z listů proti průjmům, při depresi, revmatismu, menstruačních problémech, akné, snížení horečky, špatnému trávení, kašli a nachlazení.
Zevní použití formou obkladů pomáhalo při akné, ekémech, poranění, léčení strupů, pokousání hmyzem. Pleťová voda pak pomáhá proti šedivění vlasů a po napaření obličeje nad šalvějovým nálevem se vyhlazuje a omlazuje pleť.

U všech účinných bylinek však platí, všeho s mírou. Proto i zde se nedoporučuje dlouhodobé pravidelné používání.

Čaj : 2 lžíce byliny, 1/4 l vařící vody a nechat 15 min. luhovat.

p.s. Šalvěj muškátovou používali např. Němci jako přísadu do piva při přípravě vína. V Británii se z ní dělal opojný nápoj. Tato šalvěj má největší věhlas v oblasti léčení očních potíží, kdy se připraveným nálevem omývaly oči vč. třetího oka. Víno z ní se používalo při věšteckých rituálech.
Kdo chce a má šalvěj muškátovou, může zkusit šalvějové víno (pozor je prý opojné): 4,5 l vody, 1,6 kg cukru, 25 dkg nasekaných hrozinek, 2 l květů šalvěje a kvasinky (vodu s cukrem smíchejte a pomalu zahřívejte do rozpuštění. Do odstaveného vlažného roztoku přidejte květy a hrozinky. Přidejte kvasinky a nechte 5 dní stát (denně zamíchejte). Potom zceďte do demižonu a vzduchotěsně uzavřete. Po proběhnutí fermentace znovu zceďte a nechte víno vyčeřit a následně přelijte do lahví, které budou 12 měsíců odpočívat. (Pro mne sice zajímavý recept, ale čekat rok ?) Přesto, odvážlivcům přeji hodně úspěchů a pokud se podaří, dejte mi zpětnou vazbu Líbající
Díky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama