Buďte u toho!

24. června 2017 v 22:55 | Jitka |  Cesta k úspěchu
U čeho? No přece u všeho o co vám jde. Každý, kdo chce něčeho dosáhnout musí samozřejmě chtít. To je první předpoklad. Druhým však je být přítomen, respektive koncentrovat se na to, co je třebaať už vymyslet nebo udělat.

Zahrada je super relax a právě tam (nebo aspoň v parku) jsme opravdu schopni vnímat nejen to, co se děje v nás, ale i to, co se děje mimo nás, a to nám může hodně pomoci v naší práci (nejen na zahradě J), ale i v našem životě.

Minule jsme se učili jak uklidnit svou mysl. Takže to už známe a můžeme pokračovat vnímáním okolí. Naučte se přitomto cvičení plně využívat své smysly.
1.
  1. Se zavřenýma očima znovu uklidněte svůj dech a vnímejte několik vteřin, co slyšíte v prostoru kolem sebe. Vnímáte nebo i slyšíte svůj dech? Co slyšíte ve vzdáleném okolí? Co se děje, zpívají ptáci....? Co cítíte při nádechu, jak voní tráva, stromy, květiny, okolí, ve kterém momentálně jste?
  2. Nyní otevřete oči a prohlídněte si cíleně své blízké okolí a co vidíte v dálce? Nyní je to už o tom, že vaše mysl musí poslechnout a zaměřit se na to, co chcete vy.
Nezapomínejte na dech, vše negativní způsobuje bloky v našem těle i mysli a když volně dýcháme a chceme, bloky vědomě rozpouštíme.
3. A nyní se klidně vraťte k vnímání sebe sama. Co teď cítím po těle, jak mi je? Jak se změnily mé pocity?
Tak jak to jde? Pro toho, kdo stojí pevně nohama na zemi to může být nuda, ale.... Pro snílky důležitý nástroj k uzemění. A pro všechny třeba jen připomínka toho, jak hodně času věnujeme svému zevnějšku, zatímco nitru nic (pominu-li snídani, oběd, večeři, svačinku a pivo a trochu toho spánku J). Už jste cestou do práce schopni vnímat jak rychle se příroda mění, jak voní a že není třeba být neustále uzavřeni jen ve svém nitru s horou myšlenek? Naopak, kreativní nápady a více variant řešení nás napadá právě tehdy, když máme mysl i tělo uvolněné.


Přeji vám hodně nových nápadů a pohodovější cestu k úspěchu J


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama