Osm kusů brokátu

30. června 2017 v 21:52 | Jitka a Vašek |  Masáže
Dnešní povídání není až tak důležité jako přiložené video pod článkem. Tak trochu jsem si ho půjčila od p. Václava Vocáska. Jeho videa ráda sleduji už jen proto, že jeho cvičení jsou nenáročná, přesto účinná. Kdo se nepokusil popsat úplně triviální cvik, neví, jak moc je to složité Křičící, proto je video tou nejlepší možností. Takže Vašku, děkuji Smějící se

Než si ho pustíte a zacvičíte, povím vám něco málo o této východní technice. Kdo chce víc, přítel google určitě nabídne hoooodně dalších podrobností.

Proč osm kusů brokátu? Protože podle mořeplavců, bojovníků a cestovatelů je 1. kus k zahnání nemoci, 2. nikdy neonemocnět, 3. celý život mít dost sil, 4. nebát se zimy a hladu, 5. pro moudrost a krásu, 6. pro sto ložnicových vítězství, 7. zvednout perlu z bahnité vody a 8. bránit se útoku bez pocitu strachu.

Existuje mnoho různých variant a opravdu není nutné hledat tu nejúčnnější, všechny fungují a skvěle. Tyto cviky se předávají v Číně po generace. Jedná se o základy bojových umění Čchi Kungu a Kung fu.

Když to řeknu hezky po našem, pravidelným cvičením si snížíme tlak, uklidníme psychiku a srovnáme nervy, uklidníme bolavé a nemocné srdíčko, protáhneme svaly zádové i břišní a dostaneme se do svého středu, protože se naučíme koncentrovat a vnímat své tělo. A vůbec, popisky u videa jsou dostatečně vypovídající.

Takže já už jen dodávám, ať se vám cvičení líbí a baví vás tak, jako mně, fakt jde jen o 10 min. denně, lehce se pamatuje a po prvním týdnu uvidíte jestli jo Smějící se


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama