Vnímejte se!

19. června 2017 v 22:46 | Jitka |  Cesta k úspěchu
Stále trvám na tom, že život je jako zahrada J. Po celý rok se snažíme na zahradě udělat vše proto, aby byla co nejvíce krásná, dala nám úrodu a přinesla radost nám i těm, kteří jdou kolem. Ale je toho hodně, co musíme zvládnout. Na jednom konci začnete a než dojdete na druhý, můžete začít znovu.

Stejné je to v naší mysli. Honí se nám hlavou zástupy myšlenek, úkolů a povinností, tlačí nás čas.. Zvládnout a dobře můžeme všechno. Základem je uklidnit svou mysl a dostat svou pozornost pod kontrolu. Lepší koncentrace při práci pak vede i k její lepší organizaci a nějaké té úspoře času, protože se nemusíme neustále vracet zpět a to není málo. Takže zkuste to a věnujte si denně aspoň pár minut. Cvičení má dvě roviny, dnes to bude o tom, naučit se vnímat sebe sama (a nebojte se, možná už jste se tak dlouho nevnímali, že bude chvilku trvat, než si své pocity začnete znovu uvědomovat, ale ono to půjde J).


  1. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a vnímejte svůj dech. Pozorujte svůj nádech a výdech a koncentrujte se na to, aby se co nejvíce prohloubil. Když se dech zpomalí a prohloubí, můžete pokračovat vnímáním sebe sama.
  2. Pokračujte a klidně a hluboce dýchejte se zavřenýma očima. Jaké jsou vaše aktuální pocity těla? Jak se cítí dnes mé tělo? Jak se mi dýchá? Jakou mám právě teď náladu? .... a klidně pokračujte i třeba cílenými otázkami, jak mi je? Teplo, zima, ... mám hlad nebo žízeň?
  3. Své pocity nehodnoťte a nerozebírejte, jen je vnímejte a vše negativní prostě prodýchejte. Mozek se může bránit a znovu se snaží nahazovat těkavé myšlenky ze všech možných oblastí, a odvádí vás od vašeho nitra? Znovu se zaměřte na svůj dech a pokračujte ve vnímání sebe sama.
Svou mysl a tím i pozornost dostanete pod kontrolu jedině tak, že cíleně chcete a vnímáte právě to, co je třeba (co chcete J). V tomto případě vy a vaše vnitřní pocity těla.

Tak jak to jde? Chcete se podělit o své zkušenosti nebo se na něco zeptat? Udělejte to.

Kdo chce najde pokračování v článku Buďte u toho
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama